Dzień 4 - 14.05.2013

16:24

Niektórym się chyba dziś poszczęściło bo kilka stojanek nadal stoi pustych. Czekamy na rekord dnia.

15:02

Ladują kolejne szybowce. Niestety, odwołanie konkurencji było dobrą decyzją.

14:41

Część zawodników z Klubów B, nie zniechęciłą się pogorszeniem warunków i poleciała treningowo. Również większość pilotów z Klubów A oraz 18-stek sprawdza swoje umiejętności w powietrzu.

14:36

Starty odbyły się zgodnie z planem, jednak już w tarkcie wypuszczania 18-stek pogoda pogorszyła się na tyle, że odwołano konkurencję Klubom B. Niestety, parę minut później to samo spotkało Kluby A i 18-stki.

13:02

Tym razem polecimy! Sonda zameldowałą dobre warunki, dlatego ogłoszono start ziemny na 13:20. Pierwsze polecą Kluby A, następnie18-stki i Kluby B. Dzisiaj w planach obszarówka.

12:44

Puchacz trzeci raz wzbił się w powietrze. Podstawy chmur cały czas się podnoszą: ostatni meldunek mówił o 750m. Czekamy na kolejne informacje.

12:44

12:12

Chyba doczekaliśmy się oczekiwanej poprawy pogody. Puchacz wystartował i mamy nadzieję, że w jego ślad polecą pozostałe szybowce.

11:14

Niestety sonda jest już na ziemi. Dlatego by to zmienić, spieszy jej na pomoc czeski holownik i jego maszyna.

11:03

Dzisiaj sondą ponownie jest Puchacz. Może tym razem zamelduje nam naprawdę dobre warunki.

10:47

Grid jest niemal pełny, a przed portem zostali już tylko ostatni maruderzy. Mimo to słońca nadal nie widać.

10:19

Już po odprawie, na której usłyszeliśmy dobre wieści -  za godzinę szybowce będą mogły wznieść się w powietrze. Godzina gridu została przesunięta na 11:15.

8:11

Dzień dobry! Ranek przywitał nas, nomen omen, stalowoszarym niebem. Nie ostudziło to jednak naszych zapałów: odprawa odbędzie się o godzinie 10:00, a grid o 11:00.

[Dzien-9]    [Dzien-8]    [Dzien-7]    [Dzien-6]    [Dzien-5]    [Dzien-4]    [Dzien-3]    [Dzien-2]